Print

Kas atsakingas už gaunamųjų laiškų dėžučių įrengimą?

Pagal LR pašto įstatymą už gaunamųjų laiškų dėžutės įsirengimą ir būklę atsakingi patys gavėjai.

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pašto korespondencija, užprenumeruoti leidiniai ar kita informacinė medžiaga gyventojams bei įmonėms pristatoma tik į tvarkingas – rakinamas, gerai pritvirtintas prie namo sienos, tvoros ar stovo – ir prieinamose vietose įrengtas pašto dėžutes. Priešingu atveju, Lietuvos pašto laiškininkai turi teisę Jums adresuotą pašto korespondenciją, užprenumeruotus leidinius ir kitus informacinius pranešimus ne pristatyti Jums, bet palikti atsiimti patiems Jūsų gyvenamąją teritoriją aptarnaujančiame pašte.

Primename, kad laiškų dėžutės turi būti įrengtos laiškininkams lengvai prieinamose vietose:

daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte, individualiuosiuose namuose prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją,

įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

sodininkų bendrijose* – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją.

Gaunamųjų laiškų dėžučių galite įsigyti paštuose.

Iškilus klausimų prašome skambinti tel. 8 700 55 400.

*Pagal Lietuvos Respublikos pašto įstatymo 10 str. 6 d. gaunamųjų laiškų dėžutės sodininkų bendrijose turi būti įrengtos prie pagrindinių įvažiavimų į sodų bendriją. Gaunamųjų laiškų dėžutes turi įsirengti pašto siuntų gavėjas:

  • jei miesto ar rajono savivaldybės sprendimu sodininkų bendrijoje yra suteikti gatvių pavadinimai ir namų numeriai, kurie yra įregistruoti Registrų centre ir adresams yra suteiktas pašto kodas, gyventojai, gaunamųjų laiškų dėžutes turi įsirengti kaip individualių namų savininkai – prie įėjimo į jų sklypus arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių;
  • sodininkų bendrijos, kurių gatvės ir adresai nėra įregistruoti Registrų centre, ir adresams nėra priskirti pašto kodai, gyventojai gaunamųjų laiškų dėžutes turi įsirengti prie pagrindinių įėjimų (įvažiavimų) į sodininkų bendriją.