Spausdinti

Informacija dėl tarptautinių siuntų

2013-10-31

Informuojame, kad dėl didelio iš trečiųjų šalių atkeliaujančio siuntų srauto jų pristatymas gavėjams gali užtrukti. Šiuo metu dauguma siuntų yra neišmuitintos.

Gruodžio–sausio mėnesiais dėl sudėtingų oro sąlygų ne tik trečiosiose, bet ir Europos Sąjungos šalyse buvo atšaukta dauguma skrydžių. Taip pat šiuo laikotarpiu kai kurių oro linijų darbuotojai streikavo. Dėl šių priežasčių užsienio šalyse susikaupė labai daug siuntų, kurios tik dabar pasiekia Lietuvą.

Kad visi procesai vyktų sklandžiau, prašome, gavus pranešimą apie atėjusią siuntą, Lietuvos paštui pateikti visus reikalingus dokumentus per pranešime nurodytą terminą. Jei prekė buvo pirkta užsienyje, taip pat būtina pateikti jos pirkimo faktą įrodantį dokumentą. Šią informaciją siųskite elektroniniu paštu deklaravimas@post.lt. Laiške neužmirškite nurodyti gavėjo vardą bei pavardę, siuntos numerį, kontaktinius duomenis. Prašome iš karto pateikti teisingus dokumentus. Taip pagreitinsite siuntos apdorojimo procesą tiek Lietuvos pašto deklarantams, tiek muitinės posto pareigūnams bei greičiau gausite laukiamą siuntinį. Atsiradus įtarimui, kad pateikti siuntos dokumentai yra neteisingi ir/ar suklastoti (arba visiškai nepateikiami), siunta sulaikoma kol gaunami teisingi dokumentai. Dėl to sulėtėja siuntų apdorojimo procesas. Taip pat primename, kad už dokumentų klastojimą numatyta administracinė ir/ar baudžiamoji atsakomybė.

Primygtinai prašome reikalingus dokumentus bei duomenis elektroniniu paštu siųsti tik vieną kartą. Kelis kartus siunčiant tuos pačius duomenis labai apkraunama sistema, taip pat dubliuojama informacija, kuri pateikiama muitinei.

Nurodytu elektroniniu paštu pateikus reikalingus dokumentus, į Jūsų el. pašto dėžutę bus atsiųstas automatinis laiškas, informuojantis, kad Jūsų pateikti duomenis sėkmingai priimti. Lietuvos pašto deklarantui kilus klausimų dėl Jūsų pateiktų duomenų, jis pats susisieks su Jumis nurodytais kontaktais.

Norime nuraminti, kad nė viena siunta, atkeliavusi iš trečiųjų šalių, nebus išsiųsta atgal siuntėjui.

Dėkojame už kantrybę ir supratingumą.