Spausdinti

Lietuvos pašte – taupymo lakštų pardavimo rekordai

2013-10-31

Šalies gyventojai savo santaupas vis dažniau patiki valstybei. Tai rodo rekordiniai Vyriausybės taupymo lakštų pardavimai Lietuvos pašto skyriuose.

Šių metų sausio mėnesį Lietuvos pašto skyriuose Vyriausybės taupymo lakštų parduota 130 kartų daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Iš viso per šių metų pirmąjį mėnesį taupymo lakštų parduota už beveik 12 mln. litų.

„Galimybė investuoti į Vyriausybės taupymo lakštus gyventojams yra patraukli, kadangi tai – itin saugi ir patikima investicija. Taip pat, nuo metų pradžios Lietuvos paštas ėmėsi aktyvių rinkodaros veiksmų, kurie lėmė ženklesnį taupymo lakštų pardavimą“, – sakė Lietuvos pašto Finansų tarnybos direktorius Kęstutis Jaržemskas.

Lietuvos pašto skyriuose galima įsigyti vienerių arba dvejų metų trukmės taupymo lakštų. Mažiausia investavimo suma – 1 000 litų. Taupymo lakštai paštuose parduodami atsiskaitant tik grynaisiais.

Išpirkti Vyriausybės taupymo lakštus galima ir pirma laiko. Išperkant lakštus anksčiau nei numatyta, investuotojui bus ne tik grąžinama investuota suma, bet ir sumokama dalis sukauptų palūkanų.

Klientui pageidaujant, investuotus pinigus nemokamai galima pervesti į jo asmeninę banko sąskaitą. Pinigus paštuose atsiimant grynaisiais, nuo išgryninamos sumos skaičiuojamas 0,5 proc. mokestis. Pinigų išgryninimo mokestis paštuose – mažiausias rinkoje.

Taupymo lakštai – gyventojams ir kitiems mažmeniniams investuotojams (individualiosioms įmonėms, kooperatinės bendrovėms, viešosioms įstaigoms, asociacijoms, labdaros ir paramos fondams, visuomeninės organizacijoms) skirti Vyriausybės vertybiniai popieriai. Taupymo lakštų palūkanos sudaromos atsižvelgus į rinkos dėsnius – atitinkamos trukmės Lietuvoje veikiančių bankų indėlių ir aukcione platinamų Vyriausybės vertybinių popierių palūkanų normas. Daugiau informacijos apie taupymo lakštus – www.finmin.lt.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė Lietuvoje. Lietuvos paštas taip pat teikia logistikos, finansinio tarpininkavimo ir elektronines paslaugas.

PASLAUGA NETEIKIAMA