Spausdinti

Deklaravimas

Vadovaujantis Europos Sąjungos (ES) teisės aktais, pašto siuntomis siunčiamas prekes, kurios neturi ES prekių statuso (toliau – prekės), reikia deklaruoti muitinėje. Pašto siuntomis gabenamas prekes pašto siuntų gavėjų ir siuntėjų vardu muitinėje deklaruoja ir muitinei patikrai pateikia paskirtasis šalies pašto operatorius, šiuo atveju – Lietuvos paštas.

Dokumentus deklaravimui, suvedus siuntos numerį, pateikite čia.

Tam, kad LR muitinė galėtų tinkamai apskaičiuoti mokėtinus importo mokesčius (PVM, muitą, akcizą) ir (arba) taikyti nustatytas šių mokesčių lengvatas, muitinei turi būti pateikta tiksli informacija apie pašto siuntoje esančias prekes (jų pavadinimas, skaičius, vertė ir pan.). Todėl deklaruojant prašome pateikti šiuos reikiamus duomenis apie siunta atsiųstas prekes:

 1. prekių užsakymo kopiją (pvz. apmokėto užsakymo iš el. parduotuvės kopija Jums patogiu formatu), kurioje būtų galima identifikuoti:
 • pardavėją
 • pirkėją
 • siuntos numerį
 • prekių pavadinimus
 • prekių kiekį
 • prekių įsigijimo kainą
 • suteiktas nuolaidas (jei buvo suteikta)
 • pristatymo (siuntimo) išlaidas
 • bendrą siuntos vertę (suma su pritaikytomis nuolaidomis ir su siuntimo išlaidomis)
 • jeigu siunčiate iš AliExpress, eBay, Amazon ar kitų el. parduotuvių, galite vadovautis instrukcija, spausti čia.

  2. atsiskaitymą už prekes patvirtinančią pinigų pervedimo dokumento kopiją (pvz., banko, PayPal, Western Union ir t.t).

Informaciją prašome pateikti AB Lietuvos pašto internetiniame tinklalapyje, adresu http://www.lietuvospaštas.lt/lt/pagalba/siuntu-paieska, į pašto siuntų paieškos langelį įvedę pašto siuntos numerį ir į informacijai pateikti skirtą formą įkėlę prašomus dokumentus (duomenis).

Informuojame, kad tuo atveju, kai LR muitinė pašto siunta atsiųstas prekes apmokestina importo muito ir (arba) PVM ar akcizo mokesčiu, AB Lietuvos paštas taiko deklaravimo paslaugos mokestį, kuris yra 8,69 Eur (su 0 proc. PVM). Kitu atveju šis paslaugos mokestis netaikomas.

Siunta bus saugoma tol, kol bus pateikta deklaravimui reikiama informacija arba gavėjas praneš, kad reikiamų dokumentų pateikti negali, tačiau ne ilgiau kaip 28 kalendorines dienas, jei tai – pašto siunta, ir ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų, jei tai – tarptautinio greitojo pašto siunta. Atlikus įforminimą muitinėje, siuntą į Jūsų gavimo paštą išsiųsime ne vėliau kaip per 24 val.

Jei neturite ar negalite pateikti su pašto siunta siunčiamomis prekėmis susijusių dokumentų (pvz., jei siuntėjas ir gavėjas yra fiziniai asmenys arba jei gauta dovana ir prekės siunčiamos neatlygintinai), prašome apie tai informuoti Lietuvos paštą el. paštu deklaravimas@post.lt.

Jeigu pageidaujate gaunamas siuntas deklaruoti patys arba pasinaudoti muitinės tarpininkų paslaugomis, apie tai iš anksto, iki siuntų pateikimo muitinei, turite informuoti AB Lietuvos paštą el. paštu deklaravimas@post.lt.  

 

Daugiau informacijos:

Lietuvos pašto informacijos telefonu 8 700 55 400 (darbo dienomis) ir el. paštu deklaravimas@post.lt.

arba LR muitinės tinklalapio puslapiuose:

http://www.lrmuitine.lt/web/guest/verslui/pastosiuntos/gabenimas

http://www.lrmuitine.lt/web/guest/klausimai/duk.