Spausdinti

Dėl pašto paslaugų

Lietuvių

Kaip įteikiama pašto siunta adresuota įmonės / įstaigos vardu, biure (per laiškininką)?

Pašto siunta adresuota įmonės / įstaigos vardu įteikiama biure vadovui, kai šis pateikia išrašą iš Registrų centro, kuriame pašto siuntą atsiimantis asmuo nurodytas kaip įmonės / įstaigos vadovas, arba kito paskyrimą vadovu patvirtinančio dokumento (pvz., valdybos nutarimo) kopiją arba darbo pažymėjimą (jie nėra privalomi, tačiau įmonės / įstaigos gali priimti sprendimą jį išduoti).

Kas atsakingas už gaunamųjų laiškų dėžučių įrengimą?

Pagal LR pašto įstatymą už gaunamųjų laiškų dėžutės įsirengimą ir būklę atsakingi patys gavėjai.

Siuntų svoris ir matmenys

Vidaus korespondencijos siuntų leistinas svoris – iki 2 kg, siuntinių – iki 30 kg. Tarptautinių korespondencijos siuntų leistinus svorius galite pasitikslinti čia, siuntinių čia.

Korespondencijos siuntos skirstomos į du formatus:

Ar galima pašte atsiimti pašto siuntą, adresuotą kito asmens vardu?

Paštuose pašto siuntos įteikiamos tik gavėjui, pateikusiam savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kitas asmuo (įgaliotinis) atsiimti pašto siuntą pašte gali tik pateikęs patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą arba 10-ies skaitmenų įgaliojimo identifikavimo kodą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (jei įgaliojimas sudarytas fizinio asmens informacinių technologijų priemonėmis ir yra įregistruotas Įgaliojimų registre).

Patvirtintais laikomi ir priimami šie įgaliojimai:

Per kiek laiko pašte reikia atsiimti siuntą?

Gavus pranešimą K 11, į paštą atsiimti siuntos turite atvykti iki nurodytos pranešime datos. Gavėjui neatvykus į paštą per nurodytą saugojimo terminą, siunta grąžinama siuntėjui.

Ar Lietuvos paštas teikia siuntų persiuntimo paslaugą?

Lietuvos paštas teikia pašto siuntų persiuntimo paslaugą. Bet kuriame pašte galima pateikti prašymą persiųsti pašto siuntą. Prašyme turi būti nurodytas gavėjo adresas, siuntos brūkšninis kodas ir naujas gavėjo adresas, kuriuo reikėtų persiųsti siuntą. Kartu su prašymu asmuo turi pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą.

Jei klientas prašo persiųsti pašto siuntinį, jis, be mokesčio už prašymą, sumoka už pašto siuntinio siuntimą į naują gavimo vietą.

Gaunu kitam asmeniui adresuotų pašto siuntų. Ką man daryti?

Pagal Lietuvos Respublikos pašto įstatymą AB Lietuvos paštas turi pristatyti siuntą nurodytu adresu, o ne nurodytam asmeniui, todėl jeigu gavote kitam asmeniui adresuotų pašto siuntų:

Ar galima išsinuomoti pašto dėžutę, esančią pašte?

Išsinuomoti pašto dėžutę galima bet kuriame pašte, teikiančiame tokią paslaugą.

Puslapiai

Užsiprenumeruoti RSS - Dėl pašto paslaugų