Spausdinti

Tabako gaminių siuntimo į Jungtinę Karalystę taisyklės

Jungtinės Karalystės muitinės darbuotojai informavo Lietuvos paštą apie nuo 2007 metų liepos 19 dienos jų šalyje įsigaliojusias naujas taisykles – įvedamą Jungtinės Karalystės muito mokestį visoms paštu siunčiamoms akcizo mokesčiu apmokestinamoms prekėms, taip pat ir proginėms dovanoms. Naujosios taisyklės buvo patvirtintos vadovaujantis Europos Sąjungos (ES) nuostatomis, kuriose numatyta, kad į kitą šalį draudžiama siųsti akcizo mokesčiu apmokestinamas prekes, nesumokėjus mokesčių siuntėjo šalyje.

Naujai įsigaliojusios taisyklės numato, kad kiekvienas asmuo, norintis iš Lietuvos ar kitų ES šalių siųsti akcizo mokesčiu apmokestinamų prekių, taip pat ir tabako ar alkoholio gaminių į Jungtinę Karalystę, privalo susisiekti su šioje šalyje veikiančiu Oficialiu akcizinių prekių tarpininku ir gauti jo sutikimą tapti siunčiančiojo atstovu, sumokančiu numatytą akcizo ir PVM mokestį Jungtinės Karalystės Mokesčių ir muitų departamentui dar prieš išsiunčiant apmuitinamas prekes iš siuntėjo šalies. Tokiu atveju ant siunčiamo siuntinio turės būti nurodyti mokesčio mokėtojo Jungtinėje Karalystėje duomenys ir tai, kad siuntiniui turi būti taikoma „prekybos per tarpininką“ tvarka.

Naujose taisyklėse skelbiama, kad siųsti tabako ir alkoholio gaminių, kaip ir kitų akcizo mokesčiu apmokestinamų prekių, be tarpininko sutikimo, yra draudžiama – visos apmuitinamos prekės į Jungtinę Karalystę yra siunčiamos pagal naują Jungtinės Karalystės Mokesčių ir muitų departamento nustatytą prekybos per tarpininkus tvarką. Klientai, siunčiantys prekių iš kitos Europos Sąjungos šalies į Jungtinę Karalystę, privalo užtikrinti, kad muito mokestis būtų sumokėtas pagal „nuotolinio pardavimo“ tvarką. Tie siuntėjai, kurie, neatsižvelgdami į naujas taisykles, vis tiek siunčia pašto siuntoje tabako ir kitų apmuitinamų gaminių, rizikuoja prarasti pašto siuntas. Jeigu Jungtinės Karalystės muitinės pareigūnams kils abejonių, ar sumokėti būtini mokesčiai, visi tabako gaminiai ir kitos akcizo mokesčiu apmokestinamos prekės bus konfiskuojamos ir prekės nebus grąžinamos. Britų muitinės Sekimo tarnybos vadovas Stephenas Giles-Medhurstas pateikė preliminarius skaičius, kiek gali vidutiniškai kainuoti apmokestinti akcizo ir PVM mokesčiu 200 cigarečių: „Mokesčio suma varijuoja priklausomai nuo gaminio rūšies bei kategorijos ir yra pagrįsta tų gaminių kaina siuntėjo šalyje. Akcizo mokestis vienam blokui cigarečių gali būti vidutiniškai 32,49 svaro ir PVM mokestis – apytiksliai 6,82 svaro.“

Neleistinos siuntos yra išvardintos Pasaulinėje pašto konvencijoje, kuria vadovaujasi tarptautinius dokumentus pasirašiusios šalys (tarp jų ir Lietuva). Kiekviena šalis draudžiamų siųsti daiktų sąrašą gali patikslinti ir papildyti. Svarbiausi draudimai (draudžiamų siųsti daiktų sąrašas) yra skelbiami bendrovės tinklalapyje www.post.lt. Šią informaciją klientas gali sužinoti ir pašte, norėdamas išsiųsti pašto siuntą. Jei klientas, nepasidomėjęs ar ignoruodamas šią informacija, išsiunčia draudžiamą siųsti daiktą, tai kitos šalies muitinė jį gali konfiskuoti. Pagal minėtą konvenciją, Pašto administracijos atleidžiamos nuo atsakomybės, jei siuntos, kuriose siunčiami draudžiami daiktai, atitinkamų institucijų buvo sunaikintos dėl jose siunčiamų daiktų; jei siuntos konfiskuojamos remiantis gavimo šalies teisės aktais, kai apie tai praneša šalies administracija.

Tos pačios tabako ir alkoholio gaminių siuntimo taisyklės galioja ir Prancūzijai

Kiekvienas asmuo, norintis iš Lietuvos ar kitų ES šalių siųsti akcizo mokesčiu apmokestinamų prekių, taip pat ir tabako ar alkoholio gaminių į Prancūziją, privalo susisiekti su šioje šalyje veikiančiu Oficialiu akcizinių prekių tarpininku ir gauti jo sutikimą tapti siunčiančiojo atstovu, sumokančiu numatytą akcizo ir PVM mokestį Prancūzijos Mokesčių ir muitų departamentui dar prieš išsiunčiant apmuitinamas prekes iš siuntėjo šalies.