Spausdinti

Kas yra bendrasis administracinis dokumentas (BAD)? Kada jis naudojamas, kas jį formina?

Jei eksportuojamos / importuojamos siuntos vertė siekia 1 000 eurų ir daugiau, reikia įforminti eksporto / importo BAD (bendrąjį administracinį dokumentą), t. y. privaloma rašytinė muitinės deklaracija. Klientui pageidaujant, importo ir eksporto deklaraciją gali įforminti Lietuvos paštas, arba klientas gali pasirinkti kitą muitinės tarpininkų paslaugas teikiančią įmonę.

Eksportas. Priimdamas siuntą iš kliento ir matydamas 1 000 eurų siekiančią siuntos vertę, pašto darbuotojas kliento pasiteirauja, ar jis turi tarpininką, kuris įformins šią procedūrą. Jei klientas pasirenka Lietuvos pašto paslaugą, darbuotojas iš kliento paima mokestį už BAD.

Importas. Lietuvos pašto deklarantai susisiekia su klientu ir išsiaiškina, kas jam formina importo deklaraciją. Jei Lietuvos paštas, klientas mums pateikia visus reikiamus dokumentus ir, atsiimdamas siuntą pašte, susimoka visus mokesčius, taip pat ir mokestį už BAD. Jei importo deklaraciją formina kiti kliento pasirinkti tarpininkai, pastarieji turi pasiimti siuntos dokumentus (adresu: Servečės g. 1, Vilnius) ir pristatyti juos su užpildyta importo deklaracija tuo pačiu adresu. Tada Lietuvos pašto deklarantai pateikia dokumentus ir deklaraciją muitinės pašto postui. Po atliktos importo procedūros siunta išsiunčiama į Jūsų adresą aptarnaujantį paštą. Pašte atsiimant siuntą reikia turėti asmens dokumentą.