Spausdinti

Kokiu importo muito tarifu apmokestinamos iš trečiųjų šalių atsiunčiamos pašto siuntos, kai jų vertė didesnė nei 700 eurų, ir kaip nusistatyti konkrečios prekės kodą?

Iš trečiųjų šalių atsiunčiamų prekių, kurių vertė didesnė kaip 700 eurų, siuntos apmokestinamos importo muitais, nustatytais Tarybos reglamentu Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl bendrojo muitų tarifo. Importuojamų prekių muito tarifus bei įvežimo sąlygas galima rasti Lietuvos muitinės tinklalapyje adresu www.lrmuitine.lt.
Importo muitas priklauso nuo konkrečios prekės kodo, kurį reikia nusistatyti taip: paspaudus minėtą nuorodą ir patekus į pradinį puslapį, kairėje jo pusėje galima pasirinkti rubriką „Naršyti tarifą“ arba spausti tokią pačią nuorodą puslapio apačioje. Pateiktoje lentelėje dar kartą spausti funkciją „Naršyti“ ir, nomenklatūros medyje suradus reikiamą skyrių, pagal prekės aprašymą pasirenkant skirsnius, ieškoti prekę atitinkančio kodo. Jei norite sužinoti importo mokesčius, reikia, sugrįžus į puslapį su lentele „Naršyti tarifą“, ten nurodytoje vietoje įrašyti pasirinktą prekės kodą ir šalį, iš kurios importuojama prekė, tada spausti funkciją „Ieškoti“.